62F11-01-040S
Manufacturer:
Package:
Data Code:
Datasheet:
Description:
62F11-01-040S
Quantity:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Mfr | Grayhill Inc. |
| Detent | Yes |
| Series | 62F |
| Package | Bulk |
| Orientation | User Selectable |
| Output Type | Quadrature, 2-Bit |
| Encoder Type | Optical |
| Actuator Type | 1/4" Dia Flatted End |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Built in Switch | No |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |