68A153Q-L9S-02C
Manufacturer:
Package:
Data Code:
Datasheet:
Description:
68A153Q-L9S-02C
Quantity:
Please send RFQ , we will respond immediately.
| Mfr | Grayhill Inc. |
| Detent | Yes |
| Series | 68A |
| Package | Bulk |
| Orientation | User Selectable |
| Output Type | Push-Pull |
| Encoder Type | Magnetic |
| Actuator Type | 1/4" Dia Flatted End |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Built in Switch | Yes |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |